W Ostrowcu zebrano ponad 4 tony żywności dla ubogich

Data publikacji: 30.11.2013 20:16
Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Teresa Czajkowska / Radio Kielce

Tysiące wolontariuszy w całym kraju zbiera żywność w ramach przedświątecznej akcji organizowanej przez Banki Żywności. Młodzież jest zadowolona z hojności ofiarodawców. Tylko w Ostrowcu Świętokrzyskim przez dwa dni udało się zebrać już ponad 4 tony żywności, czyli o wiele więcej niż w roku ubiegłym.

Do koszyków ustawionych w sklepach trafiały przede wszystkim najpotrzebniejsze produkty. Zebrano, więc już kilkaset kilogramów cukru, mąki, są oleje, konserwy, ale są też słodycze, czekolady czy ciastka. W województwie świętokrzyskim zbiórka żywności, koordynowana przez Świętokrzyski Bank Żywności prowadzona jest w 19 miejscowościach.

Zgodnie z zasadą takich zbiórek, żywność zebrana w danym mieście zawsze trafia do jego potrzebujących mieszkańców. A produkty zbierane przez trzy dni, od piątku do niedzieli będą rozdzielane przez organizacje pozarządowe już od połowy tygodnia. Trafią one do rodzin ubogich, wielodzietnych i osób samotnych, które dzięki pomocy z banku żywności będą mogły urozmaicić nie tylko świąteczne posiłki.

Tagi do tego wpisu
Reklama