Trwa świąteczna zbiórka żywności

Data publikacji: 01.12.2013 09:56
Kategoria: Wiadomości z regionu
Zbiórka żywności w ramach akcji

Zbiórka żywności w ramach akcji "Podziel się posiłkiem"
Fot. Teresa Czajkowska / Radio Kielce

W całym regionie trwa świąteczna zbiórka żywności, organizowana już po raz 17 przez Bank Żywności. Wolontariuszy można spotkać w marketach gdzie zbierane są różnego rodzaju produkty spożywcze, które trafią do najuboższych. W województwie świętokrzyskim akcja prowadzona jest w ponad 100 sklepach.

Kinga Zawierucha, która zbierała produkty w Delikatesach Centrum w Kielcach informuje, że mieszkańcy stolicy świętokrzyskiego różnie reagują na prośbę o wsparcie akcji, ale znaczna część klientów kupowała dodatkowe artykuły i przekazywała je wolontariuszom. Organizatorzy proszą o przekazywanie: cukru, ryżu, przetworów mięsnych i warzywnych oraz słodyczy.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do organizacji partnerskich  Banku Żywności m.in. do: jadłodajni dla ubogich, noclegowni dla bezdomnych, domów dla samotnych matek i innych organizacji zajmujących się opieką najuboższych. W akcji można także wziąć udział za pośrednictwem 2 sklepów internetowych oraz wysyłając SMS o treści POMAGAM na numer 75 365.

Tagi do tego wpisu
Reklama