Zakaz wjazdu ciężarówek do Ostrowca

Data publikacji: 01.12.2013 11:39
Kategoria: Wiadomości z regionu
System ViaTOLL w Polsce

System ViaTOLL w Polsce
Fot.

W Ostrowcu, od dziś obowiązuje zakaz przejazdu przez miasto samochodów o nośności powyżej 12 ton. Auta ciężarowe będą musiały korzystać z przejazdu wyznaczonego przez peryferie miasta.

Na taki krok zdecydowało się ostrowieckie starostwo po tym, jak nie sprawdziły się wcześniejsze próby nakłonienia kierowców ciężarówek do korzystania z alternatywnych dróg przejazdu przez Ostrowiec. Czyli głównie przez nowowybudowany odcinek obwodnicy, ulicą Zagłoby oraz przez wyremontowany most na Samsonowicza.

Nie pomogło oznakowanie sugerujące korzystanie z nieco dłuższej, ale bezpieczniejszej i prostszej drogi przejazdu przez miasto, czyli kierowanie się na ulicę Zagłoby i potem obwodnicą aż do huty Celsa lub na drogi wylotowe w stronę Warszawy czy Rzeszowa i Lublina. Nie pomogła też akcja w CB-radio sugerująca nie wjeżdżanie do centrum Ostrowca, a przede wszystkim przejazd przez Aleję 3 Maja, Waryńskiego, Sienkiewicza czy Jana Pawła II.

Jerzy Wrona, naczelnik wydziału dróg w ostrowieckim starostwie podkreśla, że wprowadzenie takiego zakazu wjazdu do centrum miasta spowodowane było skargami mieszkańców.

Zakaz nie będzie obowiązywał ciężarówek dostarczających towary lub wykorzystywanych przy określonych i stałych pracach jak np. wywóz śmieci. Takie pojazdy będą mogły korzystać ze specjalnych pozwoleń, które można otrzymać w siedzibie starostwa. Wraz z pojawieniem się nowego oznakowania, na ulicach wlotowych na pewno pojawi się więcej patroli policji. W pierwszych dniach obowiązywania zakazu wjazdu ciężarówek do Ostrowca, funkcjonariusze mają jedynie pouczać a potem będą stosować zwyczajowe kary.

Tagi do tego wpisu
Reklama