Więcej robotników przy budowie Ściegiennego

Data publikacji: 02.12.2013 13:52
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Praca na dwie zmiany i zwiększenie liczby pracowników mają sprawić, że drogowcy nadrobią opóźnienie przy budowie ulicy Ściegiennego w Kielcach. Rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło informuje, że prawdopodobnie przed świętami Bożego Narodzenia ruch pojazdów będzie odbywał się po fragmencie nowej jezdni. Chodzi o ponad kilometrowy odcinek od Bilczy w kierunku Kielc, na którym wkrótce ma być układany asfalt. Wówczas rozpocznie się remont starej jezdni.

Przebudowa ulicy Ściegiennego to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w Kielcach. Rozpoczęła się wiosną, po wielu problemach z uzyskaniem dofinansowania i wyborem wykonawcy. Latem okazało się, że niektóre miejsca są podmokłe. To o prawie trzy miesiące opóźniło prace, bo konieczne było znalezienie technologii, która w tych warunkach pozwalała na wykonanie nasypów oraz podłoża drogi.

Ulica Ściegiennego ma być gotowa wiosną 2015 roku. Przebudowa trasy, którą codziennie przejeżdża ponad 30 tysięcy pojazdów ma kosztować 74 miliony złotych. Inwestycję wykonuje Świętokrzyskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "TRAKT".

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama