Otwarto pierwsze w regionie Miejsce Obsługi Podróżnych

Data publikacji: 12.12.2013 17:01
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Obwodnica Kielc trasą ekspresową.

Obwodnica Kielc trasą ekspresową.
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim otwarte zostało pierwsze Miejsce Obsługi Podróżnych przy trasie ekspresowej S7. Znajduje się ono w Suchedniowie pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną a Kielcami. Mogą z niego korzystać kierowcy jadący zachodnią jezdnią trasy S7.

Rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec informuje, że do ich dyspozycji jest 80 miejsc parkingowych, toalety z prysznicami, stacja paliw oraz lokal gastronomiczny typu fast food. Są także miejsce rekreacyjne z ławkami i stolikami oraz plac zabaw dla dzieci.

Małgorzata Pawelec dodaje, że kolejne tego typu udogodnienie dla kierowców zostanie otwarte jeszcze w tym roku w Występie, a więc również pomiędzy Kielcami i Skarżyskiem. W tym przypadku nie będzie jednak stacji paliw i gastronomii.

W przyszłym roku ogłoszone zostaną natomiast przetargi na trzy Miejsca Obsługi Podróżnych. Mają one powstać po obu stronach obwodnicy Kielc w miejscowości Szewce, a także w Suchedniowie po wschodniej stronie ekspresowej "siódemki".

Reklama