Zakończono budowę obwodnicy Końskich

Data publikacji: 30.12.2013 08:05
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Świętokrzyski Urząd Marszałkowski

Dzisiaj po godzinie 13.00 kierowcy będą mogli już jeździć obwodnicą Końskich. Powstała ona w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 728 pomiędzy Sielpią a Końskimi.

Członek zarządu województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak informuje, że licząca prawie 12 kilometrów trasa została kompleksowo zmodernizowana. Poszerzono ją do 7 metrów, wybudowano chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, a także kładkę pieszo-rowerową wzdłuż zalewu w Sielpi.

Przebudowa drogi Sielpia - Końskie wraz z obwodnicą Końskich kosztowała prawie 130 milionów złotych. Zarząd województwa stara się obecnie o zwiększenie unijnego dofinansowania tej inwestycji. Jan Maćkowiak dodaje, że wynosiło ono 60 procent, ale jest szansa na zwiększenie dotacji do 85 procent.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 728 to kolejna duża inwestycja, która zakończyła się w tym roku. Od kilku tygodni kierowcy mogą jeździć przebudowaną trasą nr 786 pomiędzy Kielcami a granicą ze Śląskiem oraz wyremontowaną drogą nr 776 od Buska do Małopolski. W tym roku powstała również obwodnica Rakowa. Inwestycje te kosztowały w sumie ponad 360 milionów złotych.

Tagi do tego wpisu
Reklama