Pogoda sprzyja inwestycji KTBS

Data publikacji: 01.01.2014 09:29
Kategoria: Wiadomości z regionu
Dzięki sprzyjającej pogodzie, szybciej niż planowano udało się zakończyć budowę trzech bloków Kieleckiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego na osiedlu Ślichowice.

Dzięki sprzyjającej pogodzie, szybciej niż planowano udało się zakończyć budowę trzech bloków Kieleckiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego na osiedlu Ślichowice.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Dzięki sprzyjającej pogodzie, szybciej niż planowano udało się zakończyć budowę trzech bloków Kieleckiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego na osiedlu Ślichowice. Budynki są już w stanie surowym, a na jednym z nich rozpoczęto układanie elewacji. Prezes KTBS - Krzysztof Obratański informuje, że trwa tam montaż instalacji elektrycznej i gazowej. Wszystkie mieszkania mają już właścicieli, którzy odbiorą w czerwcu klucze. Oficjalnie nieruchomości ze 148 lokalami zostaną oddane do użytku 22 sierpnia.

"Na razie nie chcemy zmieniać tej daty i niczego przyśpieszać, żeby inwestor spokojnie zakończył odbiory"- wyjaśnia Krzysztof Obratański. Prezes KTBS przypomina, że inwestycja była finansowana z komercyjnego kredytu. Dotychczas, Towarzystwo budowało za pieniądze z preferencyjnych pożyczek Banku Gospodarstwa Krajowego. Od kilku lat nie są one jednak przyznawane.

Zmieniły się także zasady przydzielania lokali. Osoba zainteresowana zamieszkaniem w zasobach KTBS, musiała wpłacić połowę przewidywanych kosztów inwestycji. Pozostałą część będzie spłacać w miesięcznych ratach, przez 30 lat. Po zamknięciu kredytu, mieszkanie przejdzie na własność lokatora. Dotychczas, nie było to możliwe. W związku z dużym zainteresowaniem, zarząd KTBS zdecydował o budowie kolejnego bloku.

Tagi do tego wpisu
Reklama