Inwentaryzacja przyrodnicza terenu w Obicach

Data publikacji: 29.01.2014 12:20
Kategoria: Wiadomości z regionu
Obice wizualizacja

Obice wizualizacja
Fot. Port Lotniczy Kielce

Sześć firm jest zainteresowanych przeprowadzeniem inwentaryzacji przyrodniczej terenu w Obicach, na którym ma powstać lotnisko. Dokument jest potrzebny do rozpoczęcia starań o wydanie decyzji środowiskowej.

Prezes spółki Lotnisko Kielce Ryszard Muciek informuje, że na ogłoszony przez instytucję przetarg wpłynęły oferty z całego kraju. O tym, kto wykona dokumentację przekonamy się w przyszłym tygodniu, kiedy urzędnicy wybiorą najkorzystniejszą ofertę. Już dziś wiadomo, że wszystkie firmy, które przystąpiły do przetargu zaproponowały ceny niższe od kwoty, jaką na ten cel wygospodarowało miasto. Inwentaryzacja przyrodnicza ma potrwać około roku.

Prezes spółki Ryszard Muciek przypomina, że dokument jest konieczny do starania się o wydanie decyzji środowiskowej. Poprzednia ostała uchylona przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Jak informowaliśmy władze miasta nie wykluczają  okrojenia pierwotnego projektu lotniska. Decyzje w tej sprawie zostaną podjęte w tym roku. Budowa portu ma zostać sfinansowana z pieniędzy samorządu i inwestorów prywatnych.
 
Lokalizację pod budowę lotniska wskazano w 2006 roku, wybrano ją na podstawie rekomendacji wystawionej przez firmę Polconsult. Do tej pory miasto pod tę inwestycję kupiło ponad 581 hektarów gruntu. Projekt portu przygotowało konsorcjum Polconsult & APA Kuryłowicz & Associate.

Tagi do tego wpisu
Reklama