Triathlon sposobem na zdrowy styl życia

Data publikacji: 15.02.2014 09:15
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Prawie 60 osób bierze udział w VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski Lekarzy w Triathlonie  i Otwartych Mistrzostwach Sandomierza. Zawodnicy przyjechali z różnych stron kraju, w ich gronie jest 15 kobiet.

Wśród zawodników panuje miła atmosfera, większość osób zna się z poprzednich sandomierskich zawodów.  Jak powiedział nam Michał  Olesiejuk, dentysta z Sandomierza, trenowanie triathlonu jest bardzo pasjonujące, to ogromny wysiłek, ale też ogromna satysfakcja. Marcin Mazurek z Lublina bierze udział w  sandomierskim triathlonie po raz drugi. Stwierdził, że przyciągnęła go tutaj miła atmosfera zawodów i dobra organizacja.


Trasy rowerowe i biegowe nie przypominają zimowych, ponieważ pogoda w Sandomierzu bardziej kojarzy się z wiosną. Sporadyczne, oblodzone odcinki w Parku Piszczele zostały odpowiednio zabezpieczone.

Janusz Chabel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powiedział, że frekwencja na triathlonach w Sandomierzu jest wzrostowa, zawodnicy  oprócz tego, że przyjeżdżają  w celach sportowych, to także  wykorzystują pobyt w mieście do zwiedzania zabytków, często  towarzyszą im całe rodziny.

Triathlon rozpoczął się od pływania na dystansie 500 metrów, potem była do pokonania 13,5- kilometrowa trasa po mieście i parku, na koniec bieg  na odcinku 3,5 km.

Zwycięzcy wyłonieni zostaną w kilku kategoriach wiekowych. Wśród zawodników jest 15 kobiet.

Tagi do tego wpisu
Reklama