Remont drogi w Samborcu priorytetem

Data publikacji: 07.03.2014 16:02
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Droga dziura remont

Droga dziura remont
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Droga krajowa numer 79, na odcinku ze Złotej do Szewców prawdopodobnie doczeka się remontu. To efekt petycji, podpisanej przez prawie tysiąc mieszkańców gminy Samborzec. Inwestycja z ponad setnego miejsca na krajowej liście zadań do realizacji została uznana za priorytetową w planie działań Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach na lata 2014-17.

Małgorzata Pawelec - rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyjaśnia, że nie oznacza to przesunięcia innych zadań, jak chociażby budowy ekspresowej "siódemki", ponieważ drogowcy realizują równolegle kilka programów, które nie wykluczają się wzajemnie. Dodała, że modernizacja drogi Złota - Szewce ma już pozwolenie na budowę, ale rozpoczęcie prac zależy od tego, czy znajdą się na nie pieniądze.

Mieszkańcy gminy Samborzec liczą na szybkie wykonanie remontu. Jacek Toś z Milczan - inicjator zbierania podpisów podkreśla, że droga krajowa 79 jest w tym miejscu wąska, nie ma poboczy, a krawędzie jezdni są uszkodzone. Sąsiednie odcinki zostały już wyremontowane.

Modernizacja trasy ma polegać na wzmocnieniu i wymianie nawierzchni, wykonaniu odwodnienia, przebudowie i uzupełnieniu chodników. Oprócz tego, jezdnia zostanie poszerzona.

Tagi do tego wpisu
Reklama