Niebezpieczne skrzyżowanie doczeka się świateł

Data publikacji: 18.03.2014 13:39
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Żelazna, Gosiewskiego i Czarnowska

Żelazna, Gosiewskiego i Czarnowska
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Na skrzyżowaniu ulic Czarnowskiej, Gosiewskiego i Żelaznej w Kielcach zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Po kilku miesiącach specjaliści z Miejskiego Zarządu Dróg uznali, że to jedyny sposób zmiany organizacji ruchu w miejscu, w którym często dochodzi do wypadków, kolizji i potrąceń pieszych.

Drogowcy spodziewają się, że tamtędy przejeżdżać będzie znacznie więcej pojazdów, po zamknięciu na czas remontu, skrzyżowania ulic Krakowskiej i Ściegiennego mówi rzecznik MZD Jarosław Skrzydło.

Dodaje, że sygnalizacja która wybudowana zostanie najpóźniej w maju, będzie rozwiązaniem docelowym. Po jej uruchomieniu na ulicy Gosiewskiego prawdopodobnie zlikwidowane zostanie ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę.

Skrzyżowanie ulic Czarnowskiej, Gosiewskiego i Żelaznej to najdroższa inwestycja na kieleckich ulicach w ostatnich dziesięcioleciach. Przed jej rozpoczęciem rozważano budowę podziemnego przejścia dla pieszych pod ulicą Gosiewskiego. Obecnie jest to niemożliwe, bo projektu współfinansowanego przez Unię Europejską, nie można zmieniać przez pięć lat .

Reklama