Premiera filmu "Gabriel" z udziałem słynnych aktorów

Data publikacji: 01.04.2014 21:54
Autor: Ryszard Koziej / Kategoria: Wiadomości z regionu
Premiera filmu

Premiera filmu "Gabriel" w Kieleckim Centrum Kultury. Aktorzy, którzy zagrali w filmie
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Niemal wszyscy aktorzy i producenci filmu "Gabriel" przyjechali do Kielc na uroczystą premierę obrazu, która odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury. Film w całości został nakręcony w plenerach regionu świętokrzyskiego.

Obraz przeznaczony jest dla młodych widzów a główne role grają nastoletni aktorzy. Tytułowy Gabriel - Natan Czyżewski mimo młodego wieku grał już w trzech serialach i spotach reklamowych.

Również Jan Rotowski grający główną postać Tomka, choć jest dopiero gimnazjalistą, ma już na swoim koncie udział w kilkunastu spektaklach, filmach i dubbingach. Młodocianym aktorom towarzyszą filmowe gwiazdy. Ojca Tomka zagrał Zbigniew Zamachowski, dla którego scenariusz filmu był swoistą podróżą w przeszłość.

Film drogi, bo do takiego gatunku należy, jest okazją do przedstawienia uroku Gór Świętokrzyskich, Kielc, Sandomierza, Chęcin i zamku w Ujeździe Choć osnuty na tragicznym zdarzeniu, zawiera silny wątek komiczny kreowany przez duet aktorów – Tomasza Sapryka i Sławomira Orzechowskiego – grających tak zwane czarne charaktery. Sławomir Orzechowski nie ukrywa, że praca nad filmem była jednocześnie odkrywaniem uroków regionu świętokrzyskiego i zawsze będzie chętnie tu wracał:

Film w kinach pojawi się 11 kwietnia. W Kielcach będzie wyświetlany w kinie "Moskwa”.

Tagi do tego wpisu
Reklama