Kolejna rozprawa w procesie "Człowieka z Lasu"

Data publikacji: 08.04.2014 20:12
Kategoria: Wiadomości z regionu
Sąd Okręgowy

Sąd Okręgowy
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

W Sądzie Okręgowym w Kielcach odbyła się kolejna rozprawa, w której jednym z oskarżonych jest Leszek K. nazwany przez media "Człowiekiem z Lasu".

 Aktualnie proces toczy się przeciwko dwudziestu dwóm osobom, którym prokurator zarzuca między innymi: napady rabunkowe, wymuszenia haraczy, zlecenie morderstw, kradzieże, handel narkotykami, podpalenia oraz udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym - w sumie postawiono 102 zarzuty. Akt oskarżenia liczy 350 stron. Podczas śledztwa zatrzymano prawie 60 osób, proces podzielono na trzy etapy.

Zdaniem oskarżycieli, przestępcy działali od 2000 r. na terenie województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. Większość z nich posiada zawodowe lub średnie wykształcenie.

Prokuratura przypisała grupie szereg czynów kryminalnych popełnionych kilka lat temu na szkodę skarżyskiej firmy "Wtórpol" i jej pracowników. Miały to być podpalenia, wymuszenia, ostrzeliwanie domów i kradzieże. 47-letniemu Leszkowi K., poza kierowaniem grupą i zorganizowaniem kilkudziesięciu przestępstw, zarzucono również dokonanie 11 lat temu zabójstwa właściciela dyskoteki w Stąporkowie.

W sprawie przesłuchano dwie osoby, siostrę jednego z oskarżonych oraz biegłego strażaka. Jego opinia dotyczyła podpaleń, do których doszło w Skarżysku-Kamiennej ale także pożarów na terenie firmy „Wtórpol”.

Paweł Golcew adwokat Leszka K., który przez substytucję kilku obrońców reprezentuje również innych oskarżonych, wnioskował do sądu o uzupełnienie opinii wydanej przez biegłego. Powodem złożenia takiego wniosku były wątpliwości dotyczące pożaru w firmie "Wtórpol”, gdzie spaleniu uległ samochód osobowy, tymczasem, jak określił biegły, auto stojące w niewielkiej odległości od źródła ognia, nie uległo znacznemu uszkodzeniu.

Sędzia Tomasz Zieliński przychylił się do wniosku i zlecił doprecyzowanie odczytanej dziś opinii. Kolejny termin rozprawy podczas której sędzia przewidział przesłuchanie kilku kolejnych świadków wyznaczono na 13 maja.

Tagi do tego wpisu
Reklama