Dzień Otwarty w Kieleckim Parku Technologicznym

Data publikacji: 10.05.2014 15:03
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dzień otwarty w Kieleckim Parku Technologicznym

Dzień otwarty w Kieleckim Parku Technologicznym
Fot. Radio Kielce

W Kieleckim Parku Technologicznym, podobnie jak w kilku innych instytucjach, które powstały dzięki wsparciu funduszy europejskim, zorganizowano dziś Dzień Otwarty. Bezpłatnie można zwiedzić także Wzgórze Zamkowe, Centrum Geoedukacji, Targi Kielce i Amfiteatr na Kadzielni.

W KPT, dużą popularnością cieszą się zajęcia z robotyki dla dzieci. Uczestniczyło w nich ponad 90 dzieci. Starały się za pomocą klocków lego i wskazówek komputera skonstruować robota, który potem miał spełniać ich polecenia. Nieco starsi rozgrywali turniej FIFA 2014, a w strefie FAN mogli wcielić się w rolę wirtualnego kierowcy.

Odwiedzający KPT mogli także spotkać się z lokatorami tej instytucji. Jak powiedział Arkadiusz Kozieł, reprezentujący firmy oferujące usługi m.in. z zakresu programowania i grafiki komputerowej, gdyby nie fundusze unijne, trudno powiedzieć na jakim etapie byłaby jego działalność. KPT, oprócz miejsca na działalność, wspiera ich także doradztwem. Lokatorzy parku prezentowali także swoją ofertę: m. in. urządzenia do oczyszczania powietrza i usługi zmiany wyglądu auta, za pomocą folii w płynie.

Dzień Otwarty w Kieleckim Parku Technologicznym zorganizowano w związku z 10 leciem Polski w UE. KPT znajdował się także na trasie gry miejskiej, rozgrywanej dziś w Kielcach. Jej celem była prezentacja najważniejszych inwestycji, które powstały, bądź rozwinęły się dzięki funduszom unijnym.

Tagi do tego wpisu
Reklama