Polsko-amerykańskie warsztaty dziennikarskie na UJK

Data publikacji: 01.07.2014 15:17
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szkolenie CNN dla dziennikarzy

Szkolenie CNN dla dziennikarzy
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Trzydniowe polsko-amerykańskie warsztaty dla dziennikarzy i studentów dziennikarstwa rozpoczęły się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Do Kielc przyjechali reporterzy CNN, CNBC i wykładowcy Sam Houston State University oraz Arizona State University.

Jak powiedziała nam Susan Lisovicz, która pracowała dla CNN i CNBC, to próba pokazania najlepszych amerykańskich praktyk dziennikarskich, ale także wyzwań, przed którymi stoją na co dzień nasi koledzy po drugiej stronie Atlantyku. „Staramy się pokazać w jaki sposób mierzymy się w Stanach Zjednoczonych ze zmianami, które dotykają pracy dziennikarskiej, pokazywać jakimi, nowymi sposobami przekazujemy wiadomości, próbujemy zaangażować czytelników i odbiorców, ale także mówić jakie problemy nas spotykają. Amerykanie odwracają się od gazet, co powoduje, że wiele redakcji jest zamykanych. Ale poza tym, że dzielimy się naszymi sposobami, oczekujemy, że wiele nauczymy się sami od polskich dziennikarzy”- powiedziała Susan Lisovicz.

W warsztatach biorą udział studenci dziennikarstwa UJK oraz dziennikarze kieleckich mediów. "To bardzo dobra okazja, by w zupełnie inny sposób porównać realia pracy polskich i amerykańskich dziennikarzy" - powiedziała Marta Sznajder, studentka kieleckiego uniwersytetu

Praktyczna część warsztatów odbędzie się w kolejnych dwóch dniach w Chmielniku. Dziennikarze z Polski i Stanów Zjednoczonych będą pracować nad sposobami przekazywania informacji o wpływie środków z Unii Europejskiej na lokalne społeczności.

Tagi do tego wpisu
Reklama