Wkrótce rekrutacja na Uniwersytet Dziecięcy

Data publikacji: 11.07.2014 18:50
Autor: Bartłomiej Zapała , Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Drugie Sympozjum Naukowe Dzieci w UJK

Drugie Sympozjum Naukowe Dzieci w UJK
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W połowie sierpnia rozpocznie się rekrutacja na Uniwersytet Dziecięcy, który powstanie przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Swoje dziecko będzie można zapisać wypełniając formularz na stronie internetowej kieleckiej uczelni. Jak informuje dr Agnieszka Zaremba z UJK, naukowcy postarają się, żeby zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym były pasjonujące.

"Zaczynamy od października dla dzieci od klasy pierwszej do szóstej. Część zajęć będzie w formie wykładów, pozostałe w formie warsztatów. I tu będziemy wykorzystywać nasze pracownie fizyczne, chemiczne, biologiczne", zapowiada dr Zaremba. Zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego będą prowadzone w kilku blokach tematycznych, między innymi przyrodniczym, muzycznym czy lingwistycznym. Powstanie też chór dziecięcy.

"Nasi studenci będą oczywiście mieli indeksy, będą otrzymywali na zakończenie nauki dyplom. Najlepsi będą się prezentować podczas sympozjum dziecięcego, które odbędzie się w czerwcu. I myślę, że wtedy zaprezentują swoje prace badawcze",  mówi Agnieszka Zaremba.

Pionierem takiej formy edukacji dla dzieci był Uniwersytet w Tybindze, który otworzył Uniwersytet Dziecięcy w 2002 roku. W Polsce pierwsze podobne placówki powstały w Krakowie i Warszawie w 2007 roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama