Maturzyści Świętej Jadwigi Królowej najlepsi

Data publikacji: 18.07.2014 16:40
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Gimnazjum św. Jadwigi

Gimnazjum św. Jadwigi
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Uczniowie Liceum imienia Świętej Jadwigi Królowej uzyskali na tegorocznej maturze najlepsze wyniki w Kielcach. Egzamin dojrzałości zdali wszyscy. Szkoła wyróżnia się też dobrym wynikiem egzaminu z matematyki – średnio maturzyści uzyskali ponad 85 procent, czyli o 35 więcej niż średnia w województwie. Dziś szczegółowe dane dotyczące majowych sprawdzianów ujawniła Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi.

Bardzo dobre oceny osiągnęli też uczniowie czołowych kieleckich liceów. W II Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Śniadeckiego maturę zdało 99 procent abiturientów, a w liceum imienia  Stefana Żeromskiego i liceum imienia Juliusza Słowackiego 98 procent.

Jak mówi Krzysztof Stanisławski, zastępca dyrektora w II LO, na prawie 300 zdających, 3-ech  nie poradziło sobie z egzaminem z matematyki. Według dyrektora, dobry wynik to efekt zaangażowania nauczycieli oraz ambitnej i chcącej się uczyć młodzieży. Oni chcą coś osiągnąć i szkoła im w tym specjalnie nie przeszkadza, a mam wrażenie, że pomaga  – mówi dyrektor.

Z kolei z kieleckich szkół publicznych  najsłabiej wypadło VIII LO imienia Henryka Sienkiewicza, gdzie maturę zdało zaledwie 9 proc. uczniów. Jeszcze gorzej wypadły niektóre licea i technika niepubliczne, gdzie nikt nie zdał egzaminu dojrzałości. Takich szkół w Kielcach jest prawie 20. Jak mówi Małgorzata Muzoł, świętokrzyski kurator oświaty wiele z tych placówek to szkoły dla dorosłych. Jej zdaniem może to świadczyć o tym, że wybrali niewłaściwą  szkołę, lub ich zamiar dokształcania się nie był przemyślany.  

Matury nie zdał w naszym regionie co trzeci uczeń, większość nie poradziła sobie z egzaminem z matematyki na poziomie podstawowym.

Tagi do tego wpisu
Reklama