Rada miasta przyjęła uchwałę o Karcie Dużej Rodziny

Data publikacji: 24.07.2014 15:46
Kategoria: Wiadomości z regionu
Pierwsze dziecko w Nowym 2014 Roku urodziło się w Szpitalu wojewódzkim, rodzice nazwali malca Wojtek.

Pierwsze dziecko w Nowym 2014 Roku urodziło się w Szpitalu wojewódzkim, rodzice nazwali malca Wojtek.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Bezpłatny wstęp do miejskich placówek kultury, obiektów sportowych oraz darmowe przejazdy komunikacją miejską, na takie ulgi będą mogły liczyć rodziny z trójką i większą liczbą dzieci. Uchwałę o Karcie Dużej Rodziny przyjęła rada miasta w Kielcach.

W praktyce oznacza to darmowe wejścia na imprezy organizowane przez: Kieleckie Centrum Kultury, Dom Środowisk Twórczych, Teatr Kubuś, Wzgórze Zamkowe, Muzeum Zabawy i Zabawek czy Kielecki Teatr Tańca. Ponadto dzieci będą mogły uczęszczać na zajęcia prowadzone przez te instytucje.

Rodziny wielodzietne będą miały także bezpłatny wstęp na baseny i obiekty sportowe należące do miasta, a dzieci będą upoważnione do darmowych przejazdów komunikacją. Jak mówi zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, Magdalena Gościniewicz, na razie na ten cel przyznano 100 tysięcy złotych, ale jeśli rodziny wielodzietne będą korzystać z tego programu, budżet w każdej chwili  można zwiększyć. Szacuje się, że w Kielcach programem może zostać objętych 1,5 tysiąca rodzin.

Radni podczas sesji ustalili także wysokość opłat za pobyt dziecka w przedszkolu. Za sześć godzin rodzice nie poniosą kosztów, a za każdą następną godzinę zapłacą złotówkę.

W ramach zajęć dzieci będą się uczyły angielskiego i rytmiki.

Tagi do tego wpisu
Reklama