Goście z Chin odwiedzili Kielecki Park Technologiczny

Data publikacji: 04.08.2014 15:24
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Goście z Chin w KPT

Goście z Chin w KPT
Fot. KPT

Chińska delegacja Z- Park, największego parku technologicznego w Chinach odwiedziła Kielce. Instytucja jest częścią strefy Zhongguancun, która jest zaawansowaną bazą naukowo-badawczą w Państwie Środka. Strefa jest nazywana „chińską doliną krzemową” i skupia 20 tysięcy firm, m.in. Lenovo. Chińczycy chcieliby nawiązać współpracę z krajami europejskimi, w tym także z kieleckimi firmami- poinformował przedstawiciel delegacji, Zhang Maosheng.

Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego- Szymon Mazurkiewicz liczy na nawiązanie szerokiej współpracy z Chińczykami. Ma nadzieje, część inwestycji zlokalizowanych w pekińskim parku będzie mogła niebawem funkcjonować także w Kielcach. "Liczymy także na dostęp do wiedzy i nowych technologii, ponieważ tam funkcjonują firmy wykorzystujące najnowsze rozwiązania na świecie"- dodał.   

Zastępca prezydenta - Tadeusz Sayor przypomniał, że Kielce nawiązały stosunki partnerskie z dwoma chińskimi ośrodkami. Zaznaczył, że wizyta przedstawicieli Z-Parku jest efektem misji władz miasta w Pekinie. Zapadły tam pewne ustalenia, dlatego podczas rewizyty w Kielcach będą prowadzone bardzo konkretne rozmowy na temat współpracy.

Chińczycy najpierw spotkali się z władzami miasta, a później odwiedzili Kielecki Park Technologiczny i Targi Kielce.

Tagi do tego wpisu
Reklama