Rodzinom wielodzietnym będzie łatwiej

Data publikacji: 10.08.2014 13:27
Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyskie na Fali - zajęcia na basenie Orka przy ulicy Kujawskiej.

Świętokrzyskie na Fali - zajęcia na basenie Orka przy ulicy Kujawskiej.
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Od 16 sierpnia wielodzietne rodziny ze stolicy województwa świętokrzyskiego będą mogły korzystać z ulg, jakie daje Kielecka Karta Dużej Rodziny. Tego dnia wchodzi w życie uchwała podjęta przez Radę Miasta.

Agata Bednarz z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie  przypomina, że dzięki karcie, rodziny w których jest więcej niż troje dzieci będą mogły korzystać ze zniżek na udział w imprezach i warsztatach organizowanych przez kieleckie instytucje kultury. Taniej będzie także na basenach oraz w komunikacji miejskiej. - Jeśli dwoje dzieci ma wykupiony bilet miesięczny, to trzecie, dzięki karcie miejskiej będzie mogło podróżować za darmo – podkreśla Agata Bednarz. Uchwałę w tej sprawie kieleccy radni podjęli w lipcu.

- 1 sierpnia uchwała ukazała się ona w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego, co oznacza, że dwa tygodnie później wchodzi w życie – mówi Agata Wojda, rzecznik wojewody. Jak do tej pory do MOPR zgłosiło się po karty 277 rodzin z Kielc, uprawnienia do posiadania takiego dokumentu ma ok. 1500. Z ulg można korzystać bez względu na zarobki.  O Kartę Dużej Rodziny  może ubiegać się  rodziny lub rodzic, który ma na utrzymaniu co najmniej troje potomstwa. Otrzymają dokument jeśli dzieci mają nie więcej niż 18 lat, bądź nadal się uczą i mają mniej niż 25 lat. 

Od czerwca można starać się o Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny ten dokument pozwala na uzyskanie zniżek m.in.  do muzeów narodowych oraz instytucji związanych z wypoczynkiem, zarządzanych przez ministerstwo pracy. Zniżki obejmują także wejście na Stadion Narodowy.

Tagi do tego wpisu
Reklama