Konie z Michałowa prezentują się w Janowie Podlaskim

Data publikacji: 16.08.2014 12:31
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa
Pokaz koni w Michałowie

Pokaz koni w Michałowie
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

W Janowie Podlaskim trwają Dni Konia Arabskiego. Na sobotę i niedzielę przygotowano Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. W niedzielę i poniedziałek odbędzie się Aukcja "Pride of Poland" i Letnia Aukcja Koni Arabskich. W Janowie Podlaskim prezentują się m. in. konie ze stadniny w Michałowie.

Pokaz narodowy od lat gromadzi najpiękniejsze i najcenniejsze konie arabskie, wyhodowane w polskich stadninach. Wygrana w czempionacie to największa nagroda dla stadniny. Dziś zaprezentowanych zostanie 130 klaczy i ogierów, z których w niedzielę wybrany zostanie najlepszy koń pokazu oraz czempioni i czempionki w różnych grupach wiekowych.

Najwięcej emocji budzi jednak niedzielny "Pride of Poland". Prawie 30 klaczy, przeznaczonych na aukcję, to araby wyhodowane w naszych państwowych stadninach w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce.

Najwyższą cenę na janowskiej aukcji uzyskała klacz ze stadniny Michałów - Kwestura, którą w 2008 roku za 1.125.000 euro kupił szejk z Ajmanu. W ubiegłym roku na aukcji najwyższą cenę osiągnęła sześcioletnia siwa klacz El Saghira ze stadniny w Michałowie. Kosztowała pół miliona euro.

Tagi do tego wpisu
Reklama