Kaczyński o Tusku: był złym premierem

Data publikacji: 31.08.2014 17:33 / Data aktualizacji: 31.08.2014 19:20
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński
Fot. Włodzimierz Batóg / Radio Kielce

Prezes Prawa i Sprawiedliwości- Jarosław Kaczyński, w czasie pobytu w Ostrowcu Świętokrzyskim pogratulował Donaldowi Tuskowi wyboru na przewodniczącego Rady Europejskiej. Zaznaczył, że życzy mu, jak najlepiej, choć ocenia go bardzo negatywnie, jako premiera.

Zdaniem prezesa PiS ważne jest, aby piastując unijne stanowisko, Donald Tusk podjął dyskusję o polskich sprawach, takich jak górnictwo, pakiet klimatyczny czy obraz Polski na świecie. "Byłoby to dobre dla naszego kraju" - podkreślił.

Szef PiS odniósł się również do wyboru następcy Donalda Tuska. Wyraził nadzieję, że o wyborze kandydata nie zadecyduje jego relacja z szefem PO. Kaczyński zwrócił uwagę, że jeśli koalicja będzie chciała przyspieszonych wyborów, albo musi mieć większość 2/3 Sejmu albo doprowadzić do nieuchwalenia budżetu. Jarosław Kaczyński powiedział, że jeszcze nie ma decyzji Prawa i Sprawiedliwości, czy zagłosowałoby za skróceniem kadencji. Jeśli chodzi o budżet - wszystko w rękach koalicji - zasugerował Kaczyński. 

Prezes PiS przyjechał do Ostrowca, by promować Jarosława Rusieckiego- kandydata partii w wyborach uzupełniających do Senatu. Kaczyński mówił, że te wybory to początek drogi. Polska musi otrzymać sygnał, że PiS idzie po władzę- zaznaczył. Partia chce wygrać 7 września nie tylko na północy Świętokrzyskiego, ale też w Rybniku i na Mazowszu, gdzie również odbędą się wybory uzupełniające do Senatu.

Tagi do tego wpisu
Reklama