Jarosław Kaczyński odwiedził Sandomierz

Data publikacji: 03.09.2014 21:34
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jarosław Kaczyński w Sandomierzu

Jarosław Kaczyński w Sandomierzu
Fot. Włodzimierz Batóg /

Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się w środę z mieszkańcami Sandomierza, żeby poprzeć kandydata swojej partii w uzupełniających wyborach do Senatu. Salę w sandomierskim zamku wypełniło ponad 300 osób, zainteresowanych spotkaniem z Jarosławem Kaczyńskim. Przed wystąpieniem lidera partii, swój program prezentował Jarosław Rusiecki - kandydat ugrupowania w przedterminowych wyborach.

Lider PiS stwierdził, że to głosowanie może być śniegową kulą, która w konsekwencji doprowadzi do zmian w całym kraju. Do tego potrzebna jest jednak zmiana dotychczasowej władzy. "Ta władza musi być gotowa do starcia, nie może ulegać różnym grupom nacisku. To musi być władza ludzi odważnych i kompetentnych"- podkreślał Jarosław Kaczyński. Przyznał, że ostatnie dni przynoszą gorsze wiadomości dla Prawa i Sprawiedliwości - sukces Donalda Tuska sprawia, że wprowadzenie zmian będzie trudniejsze. Prezes PiS skrytykował rząd za brak działań osłonowych dla polskich rolników, w obliczu rosyjskiego embarga.

"Gdyby władza wykazała się elementarną sprawnością, rolnicy z Ziemi Sandomierskiej mogliby liczyć na znacznie większe rekompensaty. Nie jesteśmy w Unii Europejskiej, by zawsze zgadzać się z innymi państwami. Nasza obecność w Unii ma głęboki sens, ale pod warunkiem odpowiedniej władzy w kraju. Polska odetchnie, jeśli rząd zostanie zmieniony"- powiedział Lider PiS.

Jarosław Kaczyński, po raz drugi w ciągu kilku dni odwiedził region świętokrzyski. W niedzielę spotkał się z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego.

Tagi do tego wpisu
Reklama