Jarosław Kaczyński krytycznie o Ewie Kopacz

Data publikacji: 04.09.2014 07:42
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jarosław Kaczyński w Sandomierzu

Jarosław Kaczyński w Sandomierzu
Fot. Włodzimierz Batóg /

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński krytycznie odnosi się do kandydatury marszałek Sejmu Ewy Kopacz na stanowisko premiera. - Nie chcę oceniać kompetencji Pani Marszałek, ale nie są one wysokie, a Polska w tym trudnym czasie potrzebuje bardzo sprawnego premiera – powiedział w rozmowie z Radiem Kielce Jarosław Kaczyński.

W opinii prezesa PiS dystansowanie się prezydenta Bronisława Komorowskiego od rekomendacji, której Ewie Kopacz udzielił zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej, świadczy o próbie wzmocnienia jego realnej pozycji.

- Widać, że prezydent tej kandydatury nie akceptuje, nie jest to dobry znak dla obecnego obozu rządzącego, ale trudno spodziewać się, że prezydent nie wykorzysta tej sytuacji do próby wzmocnienia własnej pozycji – powiedział wczoraj Jarosław Kaczyński. 

Dystansował się od przedstawianego, także przez polityków Prawa i Sprawiedliwości, pomysłu przeprowadzenia w Polsce przedterminowych wyborów. - Głosowanie wymaga uspokojenia, a my mamy obecnie z jednej strony fatalną sprawę ukraińską, a z drugiej podniecenie związane z awansem Donalda Tuska. Jeśli ono opadnie wyborcy będą oceniać bardziej racjonalnie – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński spotkał się w Zamku Kazimierzowskim z mieszkańcami Sandomierza. Jego przyjazd był elementem kampanii wyborczej wspierającej w uzupełniających wyborach do Senatu kandydatury posła PiS Jarosława Rusieckiego. Prezes PiS zapowiedział także współdziałanie w wyborach samorządowych z Porozumieniem Samorządowym Wojciecha Lubawskiego. Nie określił jednak jednoznacznie czy dojdzie do wystawienia wspólnej listy obu formacji do sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Kaczyński

Tagi do tego wpisu
Reklama