Karta Dużej Rodziny - umowy podpisane

Data publikacji: 25.09.2014 14:27
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

11 świętokrzyskich przedsiębiorstw i organizacji podpisało dziś z wojewodą Bożentyna Pałką-Korubą umowy o przystąpieniu do rządowego programu „Karta Dużej Rodziny”. Będą one oferować zniżki dla rodzin posiadających przynajmniej trójkę dzieci.

Sygnatariusze dostali od wiceminister pracy Małgorzaty Marcińskiej certyfikaty uczestnictwa w programie i prawo do używania na swych placówkach logosu „Karty Dużej Rodziny”.

Rządowy program wsparcia dla rodzin wielodzietnych został przyjęty w maju tego roku. Ma uzupełniać projekty wprowadzane przez samorządy. „Chcemy pomagać samorządom, a jednocześnie na poziomie ogólnopolskim wprowadzać ułatwienia rodzinne w kolejnych instytucjach”- powiedziała w rozmowie z Radiem Kielce Małgorzata Marcińska.

W województwie świętokrzyskim kartę dużej rodziny uchwalił samorząd województwa. Funkcjonują one również w 18 gminach, w tym w Kielcach. Wśród instytucji, które dzisiaj podpisały porozumienie znalazło się Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. Jego dyrektor Maciej Lewandowski powiedział, że udział w programie przynosi korzyści, rodzinom, ale i przedsiębiorcom.

W Polsce z kart korzysta już 80 tysięcy rodzin. W Świętokrzyskiem jest ich prawie 1200. „Liczymy, że z każdym miesiącem przybywać będzie zarówno rodzin, jak i partnerów oferujących dla nich zniżki”- powiedziała Bożentyna Pałka-Koruba”.

Tagi do tego wpisu
Reklama