Uroczystości 90-lecia 5 LO odbyły się w Kielcach

Data publikacji: 18.10.2014 15:16
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.10.2014 Jubileusz 5 Liceum Ogólnokształcącego im Piotra Ściegiennego

18.10.2014 Jubileusz 5 Liceum Ogólnokształcącego im Piotra Ściegiennego
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Pół tysiąca osób: absolwentów, uczniów oraz obecnych i byłych nauczycieli świętowało jubileusz 90-lecia V Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Ściegiennego w Kielcach. Po mszy św. w Sanktuarium Józefa Opiekuna Rodziny na kieleckim Szydłówku uczestnicy uroczystości spotkali się w Kieleckim Centrum Kultury.

Był czas na zdjęcia, wspomnienia, którym często towarzyszyło wzruszenie. Teresa Biskup, przez 30 lat uczyła w "Ściegiennym" języka francuskiego. Spotkania z uczniami oraz koleżankami i kolegami z pracy przyniosły jej wiele radości. Jej wychowanek – Jarosław Pańszczyk, który pisał maturę w 1978 roku wspomina, że pani profesor była wymagająca i konsekwentna. Dlatego wspomina ją z wielkim szacunkiem, a lata spędzone w "Ściegiennym" jako wspaniały okres swojej młodości.

"Jubileusz 90-lecia to moment nie tylko patrzenia wstecz, ale i w przyszłość" – uważa dyrektor szkoły Dariusz Wojciechowski. Jego zdaniem osiągnięcia uczniów w wielu dziedzinach , m.in. artystycznych i sportowych, świadczą o tym, że "Ściegienny" jest nadal dobrą szkołą.
Uczniowie klas maturalnych V LO Adrian Piwowar i Mateusz Odrobina potwierdzają, że szkoła spełniła ich oczekiwania i rozwija ich talenty. Ponadto mogą liczyć na zrozumienie nauczycieli i dobre przygotowanie do matury.

Z okazji jubileuszu nauczyciele, uczniowie i absolwenci przygotowali specjalny program artystyczny. Na scenie KCK zaprezentował się m.in. 20-osobowy "Chór Belfrów", który powstał specjalnie na tę okazję. Uroczystości jubileuszowe zakończył Bal Absolwentów.

V LO czyli "Ściegienny" w 27 klasach kształci obecnie 866 uczniów. Wcześniej szkoła mieściła się przy ul Źródłowej na tzw. "górce". Od 1998 roku jest na osiedlu Uroczysko przy ulicy Toporowskiego obok SP nr 27.

Wśród absolwentów "Ściegiennego" są m.in. przedsiębiorca Krzysztof Klicki, reżyser Grzegorz Chrapkiewicz czy 3 satyryków z kabaretu "KSM".

Reklama