Wojewódzki Szpital Zespolony powiększy się o zakład opieki długoterminowej?

Data publikacji: 29.04.2013 14:52
Kategoria: Wiadomości z regionu

Wojewódzki Szpital Zespolony zamierza przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach wybudować zakład opieki długoterminowej. Obiekt ma mieć trzy kondygnacje, na których znalazłoby się 98 łóżek oraz sześć oddziałów, m.in. geriatryczny, hospicyjny, czy rehabilitacji ruchowej i neurologicznej. 

Jak informuje zastępca dyrektora szpitala Andrzej Domański, jest już gotowy projekt inwestycji oraz wymagane zgody. Brakuje pieniędzy na jej realizację. Dlatego szpital, prawdopodobnie jeszcze w tym roku, będzie szukał wsparcia w programach unijnych oraz w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 
Jak przyznaje rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Beata Szczepanek, w regionie brakuje miejsc, do leczenia osób np. po udarach, czy wylewach.
Dlatego z roku na rok zwiększa pulę pieniędzy na tego rodzaju świadczenia. W 2012 roku przeznaczył na ten cel 34 mln, a w tym już prawie 40  mln.

Narodowy Fundusz Zdrowia, konkurs na świadczenia udzielane w zakładach opieki długoterminowej ogłosi jesienią tego roku. Obecnie w województwie świętokrzyskim jest 14 stacjonarnych zakładów opieki zdrowotnej oraz 6 domowych.

Iwona Murawska

Reklama