Laury Wolontariatu wręczone

Data publikacji: 05.12.2014 20:21
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyska Gala Wolontariatu 2014

Świętokrzyska Gala Wolontariatu 2014
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Ewa Bałaza z Ostrowca, Klub Wolontariusza Amicus z Buska i Sławomir Krupa z Kielc – zostali najaktywniejszymi wolontariuszami regionu świętokrzyskiego 2014 roku. Dziś w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza w Kielcach rozstrzygnięto konkurs o "Laur Wolontariatu", którego celem jest podziękowanie za ich pracę i poświęcenie. Zwycięzców wybrano spośród 33 zgłoszeń.

Ewa Bałaza działa na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Organizuje m. in. zajęcia rekreacyjne dla seniorów oraz imprezy kulturalne dla dzieci i młodzieży. Założyła też i prowadzi kabaret oraz Zespół Tańca Ludowego. Taniec jest jej pasją, a wolontariat przyjemnością. W ten sposób stara się pobudzać społeczność lokalną, krzewić tradycje oraz  zarażać innych swoją aktywnością i zapałem.

Z kolei Klub Wolontariusza Amicus z Buska Zdroju skupia prawie 50 osób głównie w wieku od 15 do 20 lat. Młodzi ludzie zbierają m.in. fundusze dla podopiecznych hospicjum, organizują rekordowe zbiórki krwi, pamiętają też o mieszkańcach Domu Pomocy Społecznej oraz o dzieciach i młodzieży z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Klub działa pod kierownictwem harcmistrz Teresy Leszczyńskiej, która czerpie radość z czynienia dobra na rzecz drugiego człowieka.

Trzecią statuetkę otrzymał kielczanin – Sławomir Krupa, który współpracuje z Diecezjalnym Centrum Wolontariatu. Swoją przygodę z wolontariatem rozpoczął jako student UJK 12 lat temu. Wykorzystuje w swojej pracy talent pedagogiczny. Sprawdza się jako wychowawca podczas Wakacyjnej Akcji Caritas, organizuje imprezy rekreacyjno sportowe dla młodzieży, angażuje się w zbiórki, festyny i inne akcje pomocowe. Dzisiejsze wyróżnienie traktuje jako nagrodę dla wszystkich wolontariuszy.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej, wybrano także   Miejsca Przyjazne Wolontariuszom: VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach, KS VIVE Tauron Kielce oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie.
 
Konkurs i galę zorganizowano w Kielcach już po raz dziewiąty.  Więcej o laureatach w sobotę w Radiu Kielce w Fanclubie OPP tuż po godz. 9.30

Tagi do tego wpisu
Reklama