Karty Rodzin Wielodzietnych strzałem w dzieisątkę

Data publikacji: 15.01.2015 14:00
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyskie na Fali - zajęcia na basenie Orka przy ulicy Kujawskiej.

Świętokrzyskie na Fali - zajęcia na basenie Orka przy ulicy Kujawskiej.
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Ponad połowa kieleckich rodzin, z trójką i większą liczbą dzieci zgłosiła się do tej pory po Kartę Dużej Rodziny. Uprawnienia do takiego dokumentu ma około 1500 rodzin. Karta pozwala na bezpłatne korzystanie z miejskich placówek kultury oraz instytucji zawiązanych z wypoczynkiem.

Największym zainteresowaniem cieszą się darmowe wejścia na kieleckie pływalnie. Z tego przywileju skorzystało do tej pory ponad 4 tysiące 300 osób z rodzin wielodzietnych - informuje Agata Bednarz z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. Dużym zainteresowaniem cieszą się również zajęcia taneczne organizowane przez Kielecki Teatr Tańca. Dotychczas z tej formy rozrywki skorzystało ponad 960 osób. Z kolei prawie 720 członków rodzin wielodzietnych wzięło udział w warsztatach teatralnych oraz obejrzało spektakle w Teatrze Lalki i Aktora"Kubuś”. 

Jedną z kieleckich placówek, do których rodziny wielodzietne mogą dzięki karcie wejść bezpłatnie jest Muzeum Zabawek i Zabawy. Instytucja nie cieszy się wśród nich dużą popularnością. Dyrektor Maciej Obara informuje, że miesięcznie z przywileju darmowego wejścia do placówki korzysta zaledwie od 12 do 16 osób. Jego zdaniem, powodem jest fakt, że osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, do muzeum i tak wchodzą albo na warunkach preferencyjnych albo za darmo.

O Kartę Dużej Rodziny może ubiegać się  rodzic, który ma na utrzymaniu co najmniej trójkę potomstwa. Dzieci muszą mieć nie więcej niż 18 lat, a jeśli się uczą maksymalnie 25 lat. Z ulg można korzystać bez względu na zarobki.

W Kielcach Karta Dużej Rodziny obowiązuje od 16 czerwca ubiegłego roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama