Do Sejmu wraca sprawa 6-latków

Data publikacji: 04.03.2015 05:00
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: IAR
Zawody sportowe sześciolatków (26.04.2014)

Zawody sportowe sześciolatków (26.04.2014)
Fot. Krzysztof Żołądek / Radio Kielce

W środę drugi dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie zajmą się obywatelskim projektem nowelizacji o systemie oświaty. Chodzi w nim o zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków. Inicjatorzy zmian - Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców - proponują też powrót do zasady, by to rodzice decydowali, czy ich dziecko rozpocznie naukę w wieku 6 czy 7 lat. Pod projektem podpisało się prawie 300 tysięcy obywateli.

Sejm wysłucha też informacji rządu na temat pogarszającej się sytuacji w polskim rolnictwie. Odbędzie się również pierwsze czytanie przygotowanego przez komisję infrastruktury projektu nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Chodzi w nim o zmianę organu odpowiedzialnego za podział środków z budżetu na dofinansowanie przebudowy, budowy lub remontów dróg powiatowych i gminnych. Do tej pory odpowiadał za to minister administracji. Po zmianach zajmie się tym minister odpowiedzialny za transport.

Na wniosek Platformy Obywatelskiej zostanie przedstawiona informacja bieżąca na temat kontraktów terytorialnych zawartych przez ministerstwo infrastruktury i rozwoju z samorządami wojewódzkimi w Polsce.

Tagi do tego wpisu
Reklama