Uniwersytet Dziecięcy na zajęciach w KPT

Data publikacji: 21.03.2015 19:17
Kategoria: Wiadomości z regionu
21.03.2015 Uniwersytet Dziecięcy UJK w Kieleckim Parku Technologicznym

21.03.2015 Uniwersytet Dziecięcy UJK w Kieleckim Parku Technologicznym
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Prawie 150 uczestników wzięło udział w zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego. Weekendowe warsztaty odbywają się w salach UJK, ale także w różnych instytucjach w Kielcach. Dzieci pogłębiają wiedzę ze szkoły, a największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia, podczas których wykonywane są eksperymenty.

Paulina Barańska z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego podkreśla, że dzieci które zostały zapisane na zajęcia w październiku, biorą w nich udział systematycznie. Dziś uczyły się m.in. jak tworzyć origami, a także jak funkcjonuje elektrownia węglowa.

Z poziomu i tematów zajęć zadowoleni są rodzice. Anna Opara- Rak, której dwaj synowie biorą udział w zajęciach mówi, że ogromne znaczenia dla jej dzieci mają zajęcia praktyczne. "Warsztaty to nie tylko wiedza teoretyczna, czytana z książek, ale przede wszystkim doświadczenia i badania. Synowie uczyli się czym jest prąd. Dzieci przychodzą tu, żeby zobaczyć, jakie efekty przynosi nauka"- mówi.

Jej syn Kuba zapewnia, że zajęcia pomagają mu w szkole. "Łatwiej mi rozwiązywać zadania matematyczne"- podkreśla.

 

Uniwersytet Dziecięcy działa od października 2014 roku. Mali studenci podzieleni są na kilka grup i biorą udział w zajęciach matematyczno- logicznych, albo humanistyczno- artystycznych.

Tagi do tego wpisu
Reklama