Starachowice: Nowy prezes Zakładu Energetyki Cieplnej

Data publikacji: 26.03.2015 19:40
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dzień Dobry Dzieci w miejscu gdzie wytwarza się ciepło

Dzień Dobry Dzieci w miejscu gdzie wytwarza się ciepło
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Marcin Pocheć został nowym prezesem Zakładu Energetyki Cieplnej w Starachowicach. Wygrał konkurs na to stanowisko. Wystartowało w nim 16 osób. Marcin Pocheć zamierza unowocześnić firmę i poprawić jej wizerunek.

Byli prezesi Zakładu Energetyki Cieplnej byli zamieszani w aferę korupcyjną byłego prezydenta Wojciecha Bernatowicza. W zamian za utrzymanie się na stanowisku dzielili się z nim swoimi nagrodami. Marcin Pocheć to były radny SLD. Został jednak wyrzucony z partii po tym, jak zaangażował się w działania na rzecz odwołania Bernatowicza. Był kandydatem na prezydenta Stowarzyszenia Nasze Starachowice w przedterminowych wyborach prezydenckich, które odbyły się w maju ubiegłego roku. W jesiennych wyborach już nie wystartował. Jego stowarzyszenie poparło Marka Materka.

Marcin Pocheć zastąpi na stanowisku prezesa ZEC Roberta Cieplucha, który został wcześniej odwołany przez prezydenta Materka. To nie jedyna personalna zmiana w Starachowicach. Prezydent odwołał Jarosława Michalskiego ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu obowiązki dyrektora tej placówki będzie pełnił Krzysztof Dróżdż. Do tej pory był kierownikiem miejskiej noclegowni.
 
Decyzją prezydenta nowym kierownikiem tej jednostki został Jarosław Michalski.

Tagi do tego wpisu
Reklama