Dni otwarte Kieleckiego Parku Technologicznego

Data publikacji: 08.05.2015 17:26
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dni otwarte Kieleckiego Parku Technologicznego

Dni otwarte Kieleckiego Parku Technologicznego
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Dzieci brały udział w energetycznych warsztatach, kobiety miały szansę przejść modowe metamorfozy. Wszyscy mogli spotkać się z lokatorami i zobaczyć jak działa drukarka 3D. Kielecki Park Technologiczny zaprosił do siebie mieszkańców miasta, z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz podkreśla, że gdyby nie dofinansowanie unijne, tej instytucji w Kielcach by nie było. Dodał, że instytucja jest w kulminacyjnym momencie realizacji projektu o wartości 120 milionów złotych. Kończy się budowa inkubatorów technologicznych, powstają: Centrum Kreatywności Design i Energetyczne Centrum Nauki.

Dobrej zabawa nie brakowało podczas pokazów i warsztatów zorganizowanych dla dzieci. Swoją ofertę prezentowali też lokatorzy KPT. Wśród nich m.in. Podopharm. To firma produkująca kosmetyki do pielęgnacji stóp na bazie naturalnych składników- wyjaśnia jej prezes Aneta Oleszek. Oferta jest skierowana do osób, które maja problemy ze stopami. Mogą z niej skorzystać również osoby chore na cukrzycę.

Kielecki Park Technologiczny przy wsparciu unijnym zainwestował w nowoczesną bazę infrastrukturalną i zespół laboratoriów badawczych 200 milionów złotych.

Tagi do tego wpisu
Reklama