Maszerowali w obronie Życia i Rodziny

Data publikacji: 31.05.2015 15:38
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.5.2015 Kielce. Ulicami miasta przeszedł Marsz Życia.

31.5.2015 Kielce. Ulicami miasta przeszedł Marsz Życia.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kielc. Jego uczestnicy nieśli transparenty z hasłami: "Każdą godzinę inwestuj w rodzinę”, „Życie jest piękne w rodzinie”. W manifestacji wzięło udział kilkaset osób, które chciały wspólnie pokazać, że szczęśliwa rodzina, to fundament najważniejszych wartości i podstawa naszego państwa.

Organizatorzy, wśród nich ks. Sławomir Sarek z kieleckiej kurii diecezjalnej deklarowali, że marsz to przede wszystkim święto rodzin i okazja do tego, by publicznie manifestować radość z rodzinnego życia. W tym roku przebiegał pod hasłem „Rodzina- Wspólnota- Polska”, które miało podkreślić ścisłą zależność, między podstawową  komórką społeczną, a kondycja całego państwa. „Chcemy zwrócić uwagę władz, by dbały o silne i szczęśliwe rodziny” – dodał ks. Sarek.

Marszowi towarzyszy Piknik Rodzinny w Parku Miejskim w Kielcach.  Zaplanowano m.in. występy artystyczne oraz konkursy, a także pokazy pożarniczo-policyjne. Dzięki współpracy Caritas i sieci marketów, dzieci otrzymają 1500 paczek ze słodyczami.

 

Organizatorami wydarzenia są: Wydział Duszpasterstwa Ogólnego i Młodzieży, Diecezjalna Rada Ruchów Katolickich Oraz Caritas Diecezji Kieleckiej.

Tagi do tego wpisu
Reklama