Rekordowo popularna medycyna

Data publikacji: 09.07.2015 16:52
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.11.2014 Kielce. Otwarcie budynku Wydziału Nauk o Zdrowiu UJK przy ul. Radiowej.

12.11.2014 Kielce. Otwarcie budynku Wydziału Nauk o Zdrowiu UJK przy ul. Radiowej.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

40 osób na jedno miejsce - powstający na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Wydział Lekarski cieszy się rekordowym zainteresowaniem. Uczelnia zakończyła internetowy nabór kandydatów.

Rektor UJK Jacek Semaniak informuje, że wniosek o przyjęcie na medycynę złożyło ponad 3 tysiące osób, tylko 75 z nich rozpocznie studia. O miejscu na liście decydowały wyniki matury z chemii i biologii na poziomie rozszerzonym. Aby znaleźć się wśród przyjętych należało mieć powyżej 90 procent punktów.

Jak dodaje Jacek Semaniak, tylko co szósty kandydat na kierunek lekarski pochodzi z województwa świętokrzyskiego. Wśród potencjalnych studentów - 14,5 procent to mieszkańcy Mazowsza, ponad 12 procent ze Śląska, a 11% to Małopolanie.

Ci, którzy znaleźli się na liście przyjętych do 17 lipca muszą dostarczyć wymagane dokumenty. O ich złożenie poproszeni zostaną także kandydaci, którym zabrakło punktów do przyjęcia na studia. Będą mieli szansę na podjęcie studiów, jeżeli zrezygnuje z nich ktoś z listy podstawowej.

Na niestacjonarne studia na Wydziale Lekarskim na UJK chce się dostać 620 osób. Przygotowano dla nich 50 miejsc. Rok nauki będzie tam kosztował 30 tysięcy złotych.

Tagi do tego wpisu
Reklama