Labirynt w Kurozwękach otwarty

Data publikacji: 18.07.2015 18:43
Kategoria: Wiadomości z regionu
18.7.2015 Kurozwęki. Otwarcie labiryntu przedstawiającego Jana Długosza

18.7.2015 Kurozwęki. Otwarcie labiryntu przedstawiającego Jana Długosza
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Cztery i pół hektara zajmuje, otwarty dziś w Kurozwękach, labirynt z kukurydzy i konopi. W tym roku, organizatorzy chcą uczcić 600-lecie urodzin Jana Długosza, dlatego przejście labiryntu wiąże się z konkursem wiedzy o słynnym kronikarzu. Nagrodą jest m.in. udział w balu sylwestrowym w miejscowym pałacu.

Witold Świtalski z działu marketingu ośrodka tłumaczy, że przewodni motyw labiryntu zawsze jest związany z ważnymi rocznicami, albo osobami. Tym razem, w wytyczeniu wzoru pomogły urządzenia GPS, dzięki którym prace przebiegały sprawniej.

Pomysł pokonania długich korytarzy wyciętych w polu kukurydzy bardzo spodobał się turystom. Katarzyna i Marek Marcinków podkreślali, że to duża frajda, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

Najkrótsza trasa ma 2 kilometry i 21 metrów. W sumie długość wszystkich ścieżek, to prawie 5 kilometrów. Ciekawostką jest, że w korytarzach w polu kukurydzy i konopi nie działają telefony komórkowe.

W poprzednich latach labirynt przedstawiał m.in. sylwetkę Jana Pawła II, nawiązywał do twórczości Juliana Tuwima, był także poświęcony Koziołkowi Matołkowi.

Tagi do tego wpisu
Reklama