Najlepsi polscy triathloniści wystartują w Strawczynie!

Data publikacji: 22.07.2015 07:41
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
22.07.2015 Triathlon

22.07.2015 Triathlon
Fot. maratomania.pl / labosport.pl

Niespełna 2 tygodnie zostały do drugiego etapu ogólnopolskiego cyklu Elemental Triathlon Series, który odbędzie się 2 sierpnia w Strawczynie. Zawody te debiutują na triathlonowej mapie Polski. Na listę startową zapisało się już niemal 350 osób.

Jako pierwsi o godzinie 11:45 wystartują triathloniści na dystansie sprinterskim, który składa się z 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu, natomiast 15 minut później do walki staną zawodnicy rywalizujący na dystansie dwa razy dłuższym, czyli olimpijskim (1,5-40-10). Dodatkowo zostanie przeprowadzony wyścig trzyosobowych sztafet, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

W Strawczynie nie zabraknie znanych nazwisk. Jak już informowaliśmy na dłuższym dystansie rękawice podejmie znany dziennikarz i prezenter telewizyjny Maciej Dowbor. Poza nim do Strawczyna przyjedzie czołówka polskiego triathlonu w tym m.in. Dariusz Kowalski – wicemistrz Polski i reprezentant kraju na ME seniorów w Genewie, Tomasz Brembor – II wicemistrz Polski i III zawodnik w Elemental Triathlon Olsztyn 2015, Małgorzata Szczerbińska – Wicemistrzyni Polski na dystansie sprinterskim, Paulina Kotfica – aktualna Mistrzyni Polski i I zawodniczka w Elemental Triathlon Olsztyn 2015, reprezentantka Polski na ME seniorów w Genewie i Igrzyskach Europejskich w Baku, Agnieszka Cieślak – II zawodniczka w Elemental Triathlon Olsztyn 2015, Aleksandra Sikora – III zawodniczka w Elemental Triathlon Olsztyn, reprezentantka Polski na ME juniorów w Genewie, a także Sergiy Kurochkin – zwycięzca pierwszego etapu Elemental Triathlon Series w Olsztynie. 

W zawiązku z imprezą, organizatorzy informują, że dnia 2 sierpnia 2015 roku (niedziela) w godzinach 11:00-16:00 zamknięte zostaną ulice na trasie: Strawczynek (ul. Turystyczna) - Oblęgór (ul. Wiosenna, ul. Górna Huta, ul. Studzienki, ul. Wiosenna) - Widoma - Malmurzyn - Stachura - Mokry Bór - Skoki - Zaskale - Hucisko - Niedźwiedź, a także ul. Spacerowa i ul. Sportowa w Strawczynie. Parking dla zawodników oraz kibiców zostanie zlokalizowany przy basenie Olimpic, który mieści się przy ul. Turystycznej w Strawczynku.

Zawody triathlonowe w Strawczynie, to impreza zarówno dla amatorów, jak i zawodników wyczynowo uprawiających ten sport. Jeśli chcesz dołączyć do grona 350 zawodników to masz jeszcze szansę! Wciąż można zapisać się do strawczyńskiego triathlonu przez formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie www.triathlonseries.pl .

Tagi do tego wpisu
Reklama