Moc atrakcji w Kurozwękach

Data publikacji: 08.08.2015 17:19
Kategoria: Wiadomości z regionu
08.08.2015. Dziki Zachód w Kurozwękach

08.08.2015. Dziki Zachód w Kurozwękach
Fot. Krzysztof Żołądek / Grzegorz Jamka / Radio Kielce

Indianie tańczą i polują, kowboje wypasają bydło i bizony, a w rzece trwają poszukiwania złota. Dziki Zachód przyciągnął do Kurozwęk miłośników tego typu atrakcji, ale także fanów muzyki disco.

W Zespole Pałacowym wystąpią m. in.: Thomas, Etna, Basta i After Party. Gwiazdy tanecznych rytmów zaprezentują się w sobotę i w niedzielę wieczorem. W ciągu dnia odbywają się pokazy tańców indiańskich, japońskich sztuk walki i żonglerki. Zwiedzający mają też okazję wziąć udział w safari, szlifowaniu kamieni i poszukiwaniu złota w rzece Czarnej.

- Każdy na początek ćwiczy płukanie na jednogroszowych monetach, a po nabraniu wprawy, otrzymuje garść piasku, zawierającą małą drobinę złota. Wymaga to cierpliwości, ale znalezisko można zabrać na pamiątkę - tłumaczą instruktorzy. Chętnych do poszukiwań nie brakuje a do płukania złota ustawiają się długie kolejki.

"Dziki Zachód w Kurozwękach” potrwa do niedzieli. Wstęp na teren zespołu pałacowego jest odpłatny. Podczas imprezy zbierane są też podpisy pod petycją o pozostawienie przy życiu stada bizonów, stanowiących jedną z głównych atrakcji Kurozwęk.

Tagi do tego wpisu
Reklama