Pszczelarze połączą siły?

Data publikacji: 28.08.2015 10:06
Kategoria: Wiadomości z regionu
VII Świętokrzyskie Święto Pszczoły

VII Świętokrzyskie Święto Pszczoły
Fot. Włodzimierz Batóg / Radio Kielce

Do bałtowskiej spółki ApiBałt chcą dołączyć ukraińscy pszczelarze i przedsiębiorcy, oferując swoje doświadczenie w produkcji miodu oraz  pszczelich produktów. To efekt wizyty na święcie pszczoły byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki. Jest on doświadczonym pszczelarzem, prowadzi dużą pasiekę i ma rozlewnię miodu. Jak mówi Józef Misiura - goście wyrazili zainteresowanie współpracą z działającą już od kilku lat spółką ApiBałt. 

Dodaje że  spółka ApiBałt liczy, że ukraińscy pszczelarze mogliby wnieść rozległą wiedzę i doświadczenie w stosowaniu niekonwencjonalnych metod leczenia.
 
Spółka ApiBałt poza dystrybucją miodu oraz produktów pszczelich przygotowuje się do otwarcia ośrodka, w którym stosowane byłyby unikalne metody leczenia i regeneracji ludzkiego organizmu.
 
Od roku na terenie bałtowskiego Juraparku czynne są  tzw. domki ulowe, w których do inhalacji stosowane jest powietrze z ula. To pierwszy element całego kompleksu, który ma powstać na  terenie Bałtowa. Wartość inwestycji szacowana jest na 6 mln zł, których część spółka planuje pozyskać z unijnych dotacji.

Tagi do tego wpisu
Reklama