Nauczyciele i uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny

Data publikacji: 01.09.2015 11:06
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.09.2015. Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 im.  Janusza Kusocińskiego w Kielcach

01.09.2015. Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 im. Janusza Kusocińskiego w Kielcach
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

W świętokrzyskich placówkach oświatowych rozpoczął się nowy rok szkolny. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Kielcach będzie się uczyć prawie 950 uczniów. W tym roku zwiększyła się liczba klas w podstawówce – cieszy się dyrektor szkoły Lidia Kubicka. Klasa pierwsza i druga liczą po sześć oddziałów. Łącznie, w szkole podstawowej jest 15 oddziałów.

W trakcie wakacji zostały przygotowane dodatkowe dwie sale, które tak jak pozostałe, wyposażono w rzutnik i tablicę interaktywną. Lidia Kubicka podkreśla, że ma też świetnych, wykwalifikowanych nauczycieli. Ma nadzieję, że pierwsze kroki w szkole będą dla najmłodszych uczniów przyjemnością.

Zespół Szkół nr 16 w Kielcach słynie z osiągnięć sportowych. Klasę o profilu sportowym wybrała w tej szkole także Julia Gocał. Podkreśla, że kocha sport, a na co dzień trenuje piłkę ręczną. Uczennica podkreśla, że chociaż w klasie będzie sporo nowych osób, to od razu można odczuć miłą atmosferę, która panuje pomiędzy uczniami.

Trudny rok czeka uczniów trzeciej gimnazjum, którzy będą przygotowywać się do egzaminu kończącego ten etap edukacji. Wiktoria i Magda podkreślają, że po wakacjach są pełne sił do kolejnego roku nauki. Dziewczyny przyznają, że wypoczęły i są gotowe na nowe wyzwania. Według nich, czas wziąć się do nauki, żeby dobrze przygotować się do egzaminu. Każda ma już pewne plany na przyszłość i swoją dalszą edukację.

Oficjalne uroczystości rozpoczynające rok szkolny w województwie świętokrzyskim z udziałem kurator oświaty odbędą się w I LO we Włoszczowie. Szkoła obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia.

Tagi do tego wpisu
Reklama