Garaże z osuwiska w Ostrowcu będą przeniesione

Data publikacji: 06.06.2013 11:35
Kategoria: Wiadomości z regionu

Władze Ostrowca szukają nowych lokalizacji dla właścicieli garaży zniszczonych podczas grudniowego osunięcia się skarpy przy ulicy Polnej. Według badan geologów, ich odbudowa u podnóża skarpy nie jest możliwa ponieważ może  naruszyć jej strukturę.

Miasto zastanawia się nad wskazaniem innej lokalizacji, ale jak mówi prezydent  Jarosław Wilczyński,  jest  problem z  takim  miejscem. Na razie nie ma wolnych  terenów w centrum miasta.

Tymczasem dochodzenie w sprawie osuwiska prowadzi ostrowiecka prokuratura. Jak powiedział jej szef Waldemar Pionka, trwa śledztwo mające min.  wskazać winnych zapadnięcia się jezdni i osunięcia skarpy. Może w tym pomóc raport geologów dotyczący przyczyn katastrofy. Stwierdzili oni, że nasyp osunął się min. z powodu systematycznego wymywania gruntu przez wodę wyciekającą z nieszczelnej instalacji wodno kanalizacyjnej.

Według szefa ostrowieckich prokuratorów, swoje raporty jeszcze w tym miesiącu mają przedstawić biegli z zakresu budownictwa i szacowania kosztów i wielkości strat.

Dopiero na podstawie ustaleń prokuratury właściciele zniszczonych garaży mogą ubiegać się o odszkodowania.

Teresa Czajkowska / Marek Orkisz

Reklama