Miasto wykupi grunt pod wieżowcem

Data publikacji: 04.09.2015 11:44
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.09.2015. Blok przy ulicy Karczówkowskiej 12

04.09.2015. Blok przy ulicy Karczówkowskiej 12
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Niewykluczone, że jeszcze w tym roku zakończy się sprawa przejęcia przez miasto całej nieruchomości pod wieżowcem przy ulicy Karczówkowskiej 12 w Kielcach. W tej chwili samorząd dysponuje połową działki, na której znajduje się budynek, druga jest w prywatnych rękach.

W sądzie toczy się postępowanie o zniesienie współwłasności nieruchomości. Prawomocny wyrok może zapaść do końca roku. Pieniądze na wykup działki zostaną przesunięte ze środków, zarezerwowanych na postępowanie wywłaszczeniowe pod budowę lotniska w Obicach, które zakończy się w pierwszej połowie przyszłego roku. Z kolei na ten cel przeznaczone będą pieniądze z budżetu na rok 2016 - tłumaczy dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji Urzędu Miasta Filip Pietrzyk. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Kielce - na wykup działki pod wieżowcem potrzeba 2 milionów złotych.

Jak mówi zastępca prezesa Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Armatury" Artur Kozub - kiedy już będą rozstrzygnięcia sądowe, zostanie zawarte porozumienie między stronami o zniesienie współwłasności. - Siądziemy do rozmów z miastem na temat przejęcia tytułu prawnego do tej nieruchomości i po uporządkowaniu stanu prawnego, mieszkańcy będą mogli zacząć ustanawiać odrębne własności swoich lokali - dodaje Artur Kozub.

Wieżowiec przy ulicy Karczówkowskiej 12 wybudowano w latach siedemdziesiątych na gruntach, należących wówczas do żydowskiej rodziny Zagajskich.

Sytuacja, w której budynki należące do miasta, stoją na gruntach prywatnych, dotyczy pięciu - sześciu kieleckich bloków. W tamtych przypadkach toczą się w sądzie sprawy o zasiedzenie - poinformował Filip Pietrzyk.

Tagi do tego wpisu
Reklama