Uczestnicy Marszu Życia i Nadziei przejdą ulicami Kielc

Data publikacji: 26.09.2015 08:50
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

"Marsz Życia i Nadziei" przeszedł ulicami Kielc
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Ulicami Kielc przejdzie w sobotę „Marsz Życia i Nadziei”. Akcja ma na celu uświadomienie kobietom i ich rodzinom, że regularne badania mammograficzne pozwalają wykryć raka piersi w jego najwcześniejszych stadiach, kiedy jeszcze istnieje duża szansa na jego wyleczenie. Marsz, to także pewna forma uczestniczenia w społeczeństwie kobiet, które pokonały raka piersi.

Uczestnicy pochodu wyruszą o godzinie 10.30 sprzed muszli w Parku Miejskim i ulicami Staszica i Sienkiewicza dotrą przed Kieleckie Centrum Kultury. Jak informuje prezes świętokrzyskiego klubu „Amazonki” Elżbieta Gacek, podczas marszu, na placu Artystów, odbędzie się konkurs wiedzy na temat profilaktyki raka piersi.

Jak dodaje Elżbieta Gacek, w Kieleckim Centrum Kultury każda chętna pani będzie mogła skorzystać z badań profilaktycznych. Będą to badanie ciśnienia, pomiar zawartości tkanki tłuszczowej i wody w organizmie, natomiast lekarz onkolog będzie badał piersi.

Dodatkowo panie w wieku 50 - 69 lat będą mogły skorzystać w godzinach 10.00 – 13.00 z bezpłatnych badań mammograficznych, które prowadzone będą w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „DIAMED” w Kielcach przy ulicy Paderewskiego 48/15A.

Tagi do tego wpisu
Reklama