„Marsz Życia i Nadziei” połączony z badaniami profilaktycznymi

Data publikacji: 26.09.2015 13:17
Kategoria: Wiadomości z regionu
26.9.2015 Kielce. Marsz Życia i Nadziei

26.9.2015 Kielce. Marsz Życia i Nadziei
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kilkaset osób wzięło udział w „Marszu Życia i Nadziei”, który przeszedł w sobotę ulicami Kielc. Akcja miała na celu uświadomienie kobietom i ich rodzinom, że regularne badania mammograficzne pozwalają wykryć raka piersi w jego najwcześniejszych stadiach, kiedy jeszcze istnieje duża szansa na wygranie z chorobą.

Pani Irena, która bierze udział w tej akcji regularnie, na raka zachorowała osiem lat temu. Pokonała chorobę i dziś podkreśla, że profilaktyka jest bardzo ważna. Do udziału w badaniach tego typu zachęca swoją rodzinę i znajomych.- Marsz jest dla mnie także okazją do spotkania się z osobami, które przeżyły podobną historię do mojej - podkreśla.

Wydarzenie zakończyło się w Kieleckim Centrum Kultury, gdzie jego uczestniczki mogły skorzystać z porady lekarzy i pielęgniarek. 

Program profilaktyki raka piersi przeznaczony jest dla ubezpieczonych kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie dwa lata nie miały wykonywanej mammografii. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Tagi do tego wpisu
Reklama