MPEC prowadzi rozmowy w sprawie dzierżawy starej siedziby

Data publikacji: 30.09.2015 11:15
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Była siedziba MPEC przy Mielczarskiego

Była siedziba MPEC przy Mielczarskiego
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach rozważa wydzierżawienie budynku przy ulicy Mielczarskiego. Chęć wynajmu wyraziła właścicielka firmy z Warszawy, która zamierza utworzyć tam prywatny dom pomocy społecznej - poinformował Radio Kielce prezes MPEC-u Jan Wilczyński. Zaznaczył jednak, że planowane na poniedziałek rozmowy, to dopiero wstęp do negocjacji i niczego nie będą przesądzać.

Obiekt przy Mielczarskiego nie jest siedzibą miejskiej spółki od dwóch lat, kiedy to MPEC przeniósł się na ulicę Poleską.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ostatecznie będzie chciało sprzedać budynek. Wcześniej prowadziło w tej sprawie rozmowy m.in. ze świętokrzyską policją.

Podczas pierwszej próby sprzedaży w 2014 roku, określona przez rzeczoznawców cena wywoławcza wyniosła 6 milionów 700 tysięcy złotych, ale chętnych nie było i przetarg unieważniono. W kolejnym wystawiono nieruchomości z ceną niższą o milion złotych.

Działka, na której znajduje się były biurowiec spółki oraz zabudowania warsztatowe i magazynowe, mają w sumie prawie 11 tysięcy metrów kwadratowych.

Tagi do tego wpisu
Reklama