Kielecki Park Technologiczny wyróżniony

Data publikacji: 15.10.2015 11:17
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielecki Park Technologiczny KPT (23 września 2015 r.)

Kielecki Park Technologiczny KPT (23 września 2015 r.)
Fot. Kielecki Park Technologiczny

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wyróżniła Kielecki Park Technologiczny, jako jeden z najlepszych projektów realizowanych za unijne pieniądze w Polsce Wschodniej. Nagrodę wręczono podczas odbywającej się w Targach Kielce konferencji "Polska Wschodnia dziś i jutro". Park realizuje olbrzymi projekt inwestycyjny, o wartości 126 milionów złotych, wykorzystując potencjał zaniedbanej poprzemysłowej dzielnicy miasta.

Powstają tam hale i przestrzenie dla przedsiębiorców i inwestorów. Wybudowano m.in. inkubator dla młodych firm z branży IT. Z myślą o przedsiębiorcach, utworzono także: Centrum  Prototypownia LabDesign oraz Centrum  Kreatywności w  obszarze Fashion Design. Z kolei dla dzieci i młodzieży przygotowano Energetyczne Centrum Nauki.

Program "Rozwój Polski Wschodniej" przeznaczony jest dla województw: lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego. Dotychczas, korzystając z unijnego dofinansowania, zrealizowano prawie 28 tys. projektów za 112 mld zł. Wyróżnienia otrzymały także: Politechnika Rzeszowska, Urzędy Marszałkowskie Województw Świętokrzyskiego i Podkarpackiego, Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy oraz Instytut Nowych Syntez Chemicznych i firma Pratt &Whitney.

Tagi do tego wpisu
Reklama