Miasto kupiło od UJK część nieruchomości przy Leśnej

Data publikacji: 26.10.2015 12:27
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.12.2014 Budynek UJK przy Leśnej

05.12.2014 Budynek UJK przy Leśnej
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Za 8 mln 800 tysięcy złotych Uniwersytet Jana Kochanowskiego sprzedał część nieruchomości przy ulicy Leśnej. Teren, na którym stoi budynek byłego wydziału humanistycznego kupił kielecki ratusz. Umowę podpisano dziś rano.

Co prawda prezydent Wojciech Lubawski, jeszcze w ubiegłym tygodniu zapowiadał, że kupi nieruchomość dopiero wtedy, kiedy UJK uzyska zgodę ministra skarbu również na sprzedaż drugiej części działki, na której stoi hala targowa przy Plantach, jednak zmienił zdanie. Jak nam powiedział , rozmawiał z rektorem UJK Jackiem Semaniakiem i ten zapewniał, że będzie dążył także do uzyskania zgody na sprzedaż drugiej działki.

Na razie nie wiadomo, co będzie mieścić się w budynku byłego wydziału humanistycznego. Miasto chciało utworzyć tam Centrum Kształcenia Praktycznego, w którym mieliby uczyć się informatycy, ale jak mówi Wojciech Lubawski, pojawiły się inne pomysły.

Radni chcą, aby umieścić tam wszystkie instytucje miejskie. Na razie nie ma więc decyzji, twierdzi prezydent Lubawski.

Na sprzedaż drugiej części nieruchomości UJK musi jeszcze uzyskać zgodę ministra skarbu. Nabywcą będzie Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni, a cena działki, na której stoi hala targowa to około 3 milionów złotych.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama