Pieśniobranie na Wzgórzu Zamkowym

Data publikacji: 11.11.2015 18:20
Kategoria: Wiadomości z regionu
11.11.2015 Kielce. Pieśniobranie

11.11.2015 Kielce. Pieśniobranie
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Listopadowe "Pieśniobranie" zorganizowane na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach zgromadziło kilkuset kielczan. Uczestnicy wydarzenia podkreślali, że śpiew jest świetnym sposobem na uczczenie 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wojciech Armata student Instytutu Edukacji Muzycznej UJK stwierdził, że dzięki śpiewaniu pieśni patriotycznych możemy w sposób łatwy i przyjemny uczyć się historii. - Pieśni patriotyczne śpiewałem już w szkole podstawowej i bardzo lubię ten rodzaj muzyki. Moim ulubionym utworem jest pieśń "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę" - mówił Wojciech Armata.

Dyrektor Wzgórza Zamkowego Janusz Knap podkreślał, że duże zainteresowanie "Pieśniobraniem" pokazuje, jak ważne dla Polaków są takie wartości, jak patriotyzm. - Przez lata wmawiano nam, że patriotyzm nie jest ważną wartością, że jest niemodny. Dziś mamy dowód, cały plac wypełniony śpiewającymi ludźmi, cieszącymi się, że jest Święto Niepodległości i radością przekazywaną z pokolenia na pokolenie - mówił Janusz Knap.

Pieśniobranie organizowane jest przez stowarzyszenie "A nam się chce", jego uczestnicy otrzymują śpiewniki, które zwykle rozchodzą się w ciągu kilku minut.

Tagi do tego wpisu
Reklama