Harcerze rozdawali Betlejemskie Światło Pokoju

Data publikacji: 17.12.2015 15:48
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.12.2015 Kielce. Rynek. Harcerze rozdają Betlejemskie Światełko pokoju oraz wspólne kolędowanie

17.12.2015 Kielce. Rynek. Harcerze rozdają Betlejemskie Światełko pokoju oraz wspólne kolędowanie
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Harcerze przekazali na kieleckim Rynku Betlejemskie Światło Pokoju. Tegorocznej akcji przyświeca hasło "Zauważ człowieka", które ma uświadomić wszystkim, że obok nas jest wielu samotnych, starszych oraz chorych ludzi, którzy liczą na spotkanie z drugim człowiekiem.

Komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP harcmistrz Tomasz Rejmer przypomina, że światełko z Groty Betlejemskiej dotarło do Kielc po raz 25. Przywiezione zostało od skautów ze Słowacji.

Na Rynku zgromadziło się wielu kielczan, którzy przyszli nie tylko po to, by otrzymać Betlejemskie Światło Pokoju, ale także wspólnie zaśpiewać kolędy. Dla wielu z nich to coroczna tradycja. Pani Ola powiedziała, że w tym roku otrzymane światło przewiezie do swojej rodziny w województwie małopolskim, gdzie będzie spędzać święta Bożego Narodzenia.

Symboliczny ogień będzie także przekazywany, przez poszczególne hufce z regionu, do kościołów, szpitali, wybranych instytucji oraz lokalnych władz w świętokrzyskich powiatach. Natomiast polscy harcerze przekazują światło dalej m. in. do Niemiec, Danii, Rosji, na Litwę i Ukrainę oraz Białoruś.

Reklama