Starachowicka strzelnica przejdzie modernizację

Data publikacji: 08.02.2016 14:58
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.02.2016 Starachowice. Strzelnica klubu Świt. Wiceminister sportu Jarosław Stawiarski.

08.02.2016 Starachowice. Strzelnica klubu Świt. Wiceminister sportu Jarosław Stawiarski.
Fot. Bartłomiej Zapała / Radio Kielce

Starachowice wystąpią do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie modernizacji strzelnicy sportowej. Przebudowa obiektu, którym zarządza Klub Sportowy "Świt" ma kosztować 1 milion 700 tysięcy złotych.

Pieniądze mają pochodzić z programu przeznaczonego na finansowanie strategicznych obiektów sportowych. Strzelnica w Starachowicach została uznana za taki przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego.

- To jedna z najlepiej położonych strzelnic w Polsce, obiekt o uznanych tradycjach, ale wymagający istotnych zmian - stwierdził podczas wizyty w Starachowicach wiceminister sportu Jarosław Stawiarski. Potrzebna kwota nie jest wysoka, więc nie powinno być problemu z uzyskaniem dofinansowania uważa wiceminister. Jarosław Stawiarski poinformował również, że strzelectwo ma stać się w najbliższych latach jedną z najmocniej wspieranych dyscyplin sportowych.

- Obserwujemy duże zainteresowanie młodzieży, które jest powodowane m. in. wzrostem zagrożeń poza wschodnią granicą, ale posiadamy też w tej dyscyplinie olbrzymie tradycje. Docelowo strzelnice mogłyby powstać w każdym powiecie - powiedział na konferencji prasowej w Starachowicach wiceminister sportu.

Prezydent Starachowic Marek Materek poinformował, że miasto w tym roku przygotuje dokumentację planowanych zmian, a w przyszłym roku wystąpi z wnioskiem o pieniądze do ministerstwa. Może ono sfinansować połowę kosztów.

Funkcjonujący od lat 70. obiekt ma mieć nowe zadaszenie. Tory strzelnicze mają zostać wytłumione, zainstalowane będą także systemy elektroniczne, które mają pozwalać na organizowanie w Starachowicach międzynarodowych zawodów strzelniczych.

Tagi do tego wpisu
Reklama